Jesteś
Warning: Undefined array key "parafia" in /home/animations/ftp/parafiabyczyna/index.php on line 224
Gościem na naszej stronie!

Ministranci i lektorzy

Spotkania

W naszej parafii jest 41 ministrantów. Najstarsi lektorzy ukończyli już studia, a najmłodsi ministranci i kandydaci są w trzeciej klasie szkoły podstawowej.

Cotygodniowe spotkania odbywają się w dwóch grupach: kurs lektorski (poniedziałek), zbiórka dla ministrantów i kandydatów (piątek). Oprócz tego mamy specjalne odprawy, gdy trzeba przygotować liturgię w związku z takimi wydarzeniami, jak: Triduum Paschalne, procesja Bożego Ciała, odpust parafialny czy uroczystość Wszystkich świętych i Dzień Zaduszny.

Ministranci angażują się w prace na rzecz parafii. Zimą zajmowali się odśnieżaniem drogi do kościoła. W ostatnim okresie zajmują się pracami porządkowymi w związku z remontem dachu na kościele. Najstarsi prowadzą zajęcia w parafialnej świetlicy dla dzieci (kółko modelarskie, kółko komputerowe).

Ministranci prowadzą sklepik, w którym można się zaopatrzyć w kalendarze, kartki i ozdoby świąteczne, znicze i książki o tematyce religijnej. Pozyskiwane w ten sposób fundusze przekazywane są na potrzeby biblioteki i świetlicy parafialnej.

Nasze drużyny każdego roku biorą udział w ministranckich rozgrywkach piłki nożnej i tenisa stołowego. W tym roku szkolnym Konrad Cieplik z klasy czwartej zajął drugie miejsce w finale diecezjalnym Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Biskupa. Jednak naszym najmocniejszym punktem są szachy. Nasza drużyna szachowa nie ma sobie równej w dekanacie. W ostatnich latach nasi reprezentanci dwukrotnie zdobywali Puchar Biskupa. Wszystko to dzięki temu, że chłopcy należą do sekcji szachowej, prowadzonej przy Klubie środowiskowym NIKO przez p. Władysława Winiarczyka.

Modlitwa przed Mszą św.
Panie Jezu, przyjmij moją służbę, myśli, słowa oraz czyny. Niech udział we Mszy świętej zjednoczy mnie z Tobą i nauczy być lepszym. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.

Modlitwa po Mszy św.
Boże, który obdarzyłeś mnie uczestnictwem w tej świętej służbie, spraw, abym przez cały czas sercem skierował się ku Tobie i szedł droga zbawienia wiecznego. Amen.

« wróć
piątekpo wieczornej Mszy św.

opiekun: ks. Zenon