Jesteś
Warning: Undefined array key "parafia" in /home/animations/ftp/parafiabyczyna/index.php on line 224
Gościem na naszej stronie!

Intencje mszalne.. »

NIEDZIELA PALMOWA

Dzisiaj Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Rozpoczyna się Wielki Tydzień. Na każdej Mszy Św. poświęcenie palm, przed Mszą Św. o godz. 11.3o procesja z palmami. O godz. 16.3o Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 17.oo, w kościele spotkanie z rodzicami i chrzestnymi. W Wielkanoc na dodatkowej Mszy Św. o godz. 12.3o będą chrzty.

W Wielki Czwartek, o godz. 18.oo Msza Św. Wieczerzy Pańskiej i adoracja do godz. 22.oo. Adorację od godz. 21.oo prowadzi młodzież.

W Wielki Piątek adoracja od godz. 8.oo. O godz. 17.3o Droga Krzyżowa, o godz. 18.oo Liturgia Wielkiego Piątku i adoracja do godz. 22.oo. Adorację od godz. 21.oo prowadzi młodzież. Podczas adoracji krzyża składamy ofiary na utrzymanie miejsc pielgrzymkowych w Ziemi Świętej. Do chorych pojedziemy o godz. 9.oo. Przypominamy o obowiązku zachowania postu i wstrzemięźliwości w Wielki Piątek. Oznacz to, że można spożyć w ciągu dnia tylko jeden posiłek do syta. Prawem wstrzemięźliwości są związane osoby, które ukończyły 14 rok życia, zaś prawem o poście wszystkie osoby pełnoletnie, aż do rozpoczęcia 6o roku życia.

W Wielką Sobotę adoracja od godz. 8.oo. Poświęcenie pokarmów w kościele od godz. 9.oo do 12.oo. Poświęcenie pokarmów na Cezarówce Dolnej o godz. 12.oo. Liturgia Wielkiej Soboty o godz. 18.oo i adoracja do godz. 22.oo. Adorację od godz. 21.oo prowadzi młodzież.

W czasie Triduum Paschalnego można codziennie uzyskać odpust zupełny, biorąc udział w liturgii.

Rezurekcja w Wielkanoc o godz. 6.oo, prosimy o przygotowanie asysty na procesję.

Odwiedziny chorych w piątek - od godz. 9.oo.

Pogrzeb Ks. Jana Głoda będzie w poniedziałek o godz. 1o.oo w par. Miłosierdzia Bożego w Krakowie - Wzgórzach Krzesławickich.

U ministrantów, przed kościołem można nabyć prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego i nasz parafialny tygodnik Serce Serc.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia pozdrawiamy wszystkich chorych zapewniając o naszej modlitwie.

edytuj